araç satışında sözleşmeye gelen adres ile geçici tescil belgesindeki adres farkı

• plaka değişikliği olan araç satış sözleşmesinde sözleşmeye gelen adres ile geçici tescil belgesindeki adres farkından dolayı yeni adresindeki plakaya tescil yapılmıyor.başınıza böyle bir durum geldimi ? ne yapmam gerekiyor ?

• Böyle bir hata alınması neredeyse mümkün değil. Bence konunun özeti böyle değildir. Trafik ile konuşup gerçek sorunu bence öğrenin zira satış sözleşmesinde adres malatya çıkıp geçicide ankara çıkmaz.

Diyelim ki çıktı, bununla ilgili TNB ile yazışma yapılmalı ve oradan yardım istenmeli

• Muharrem Bey ilgilinin türkiyede iki kayıtlı adresi var.sırf plaka değişikliği olsun diye adresini yalvaç ilçesine taşıyıp noterliğimize geldi.sözleşmeyi hazırladık.makbuzu 226,50 olarak kestik.tescil bi çıktı bursa adresi.müşteri birazda sorunlu biriydi.bilerek yaptınız diyesiye kadar gitti :) neyseki egmden hallettik.yardımlarınız için teşekkür ederim.iyi çalışmalar dilerim.

• İki farklı adres çıktığına şahit oldum. Alıcı bizzat EGM mensubu.. Plaka değişikliği istemiş... Sözleşmedeki adres Söke/Aydın geçici tescil belgesindeki adres Mersin...
    Demişler notere gidin. Dilekçe yazın.. Noter Bir üst yazı ile TNB ye yazsın. TNB de EGM'ye yazsın..
    Dıdının dıdısı....

Alıcı EGM Mensubu olduğundan direk EGM'yi aradı. kendini tanıtıp, halletti..

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."