Vekil Kimliği Eklemeye Çözüm....

• Arkadaşlar daha öncede Metin beyin yayınladığı gibi, kolay bir kaç işlem ile vekil kimliği ekleyebiliyorduk. Ancak yeni sistemde bunu gerçekleştiremedik. Çare yok değil ben bu sorunu ufak bir işlemle aştım sizlerle de paylaşmak istedim. Vekil kimliği ekleme gerçekten çok önemli en azından bana göre...

Daha Önce Vekil Kimliği Kullanmayanlar için;

Tasarımdan - Hazır Formları Düzeltme seçilir
    Dizgiler _ kimlik altında bulunan Genel, adresli seçilir,
    'gösterdiği' diye başlayan yazı silinir, [ALAN001] üzerine tıklanır gelen ekrandan Alan tanımla / Değiştir seçilir;
    Alan Türü : Kimlik Alanı
    Başlıklar : TCKİMLİK_NO
    Şahıs : Şahıs 1 olarak seçilir ve Kaydet tuşuna basılır. daha sonra:
    Ekle' den Alan Ekleme seçilir, yeni bir alan eklenmiş olur ; [ALAN002] üzerine tıklanır gelen ekrandan Alan tanımla / değiştir seçilir;
    Başlıklar : BABA_ADI
    Şahıs : Şahıs 1 olarak seçilir ve Kaydet tuşuna basılır, daha sonra ;
    Ekle' den Alan Ekleme seçilir, yeni bir alan eklenmiş olur ; [ALAN003] üzerine tıklanır gelen ekrandan Alan tanımla / değiştir seçilir;
    Başlıklar : Cinsiyeti
    Ekle' den Alan Ekleme seçilir, yeni bir alan eklenmiş olur ; [ALAN004] üzerine tıklanır gelen ekrandan Alan tanımla / değiştir seçilir;
    Başlıklar : DOĞUM_TARİHİ
    Ekle' den Alan Ekleme seçilir, yeni bir alan eklenmiş olur ; [ALAN005] üzerine tıklanır gelen ekrandan Alan tanımla / değiştir seçilir;
    Başlıklar : ADI-SOYADI
    ekranınız şu şekilde olmuştur;
    [ALAN001] [ALAN002] [ALAN003] [ALAN004] [ALAN005] daha sonra araları aşağıdaki şekilde normal yazı ile doldurulur;
    [ALAN001] T.C kimlik numaralı, [ALAN002] [ALAN003] [ALAN004] doğumlu [ALAN004]
    ALAN004 den sonraki boşluk varsa eğer delete tuşuyla almayı unutmayalım, ekrandakilerin tamamı seçip kalın yapılır daha sonra;
    Sol Üst köşedeki Giriş - Sakla seçilir gelen ekrandan;

Buraya Kadar Metin beyin yazdığı gibi değişiklik bundan sonra oluyor…

Ana konu »_EKLENECEK VEKALETLER (DÜZENLEME) seçilir.
    Alt Konu Başlığına ; Vekil Kimliği yazılır (bunu mutlaka bu şekilde değiştirmelisiniz), sağ taraftaki numarada daha önce bu grupta kullanılmayan bir numara yazılır (Örnek “100” gibi) olarak değiştirilir ve Kaydet tuşuna basılır.

Vekaletnamede vekil kısmı gireceğimiz bölüme geldiğimizde üst menüden VEKALETNAME (DÜZENLEME) seçilir buradan Vekil Kimliği seçilir Vekil kimliğinin karşısında bulunan adet sayısı artırılarak istediğiniz kadar vekil ekleyebilirsiniz.

Vekil Kimliğini Kullananlar için;

Burada yapılması gereken Tasarım İşlemleri menüsünden Hazır Formları düzeltme /Başlık silme, Değiştirme, Ekleme seçilir.
    DİZGİLER_KİMLİK bölümünden
    Vekil Kimliği Seçilir

Daha sonra sakla seçeneği tıklanır
    Ana konu »_EKLENECEK VEKALETLER (DÜZENLEME) seçilir.
    Alt Konu Başlığına ; Vekil Kimliği yazılır (bunu mutlaka bu şekilde değiştirmelisiniz), sağ taraftaki numarada daha önce bu grupta kullanılmayan bir numara yazılır (Örnek “100” gibi) olarak değiştirilir ve Kaydet tuşuna basılır.

Hayırlara vesile olmasını diler, Metin beyede daha önceki katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunarım...

• Kemal bey çok teşekkür ederim çok güzel bir paylaşımda bulunmuşsunuz emeğinize sağlık ben bunu daha önceki versiyonda eklenecek senetlere eklemiştim tutmamıştı demekki düzenlemeli vekalet veya onaylama vekalette olmuş Allaha emanet olun selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

• Bende bu şekilde kullanıyorum..Yeni güncellemelerden sonra çözüm bu şekilde oldu...Daha önceden kimlik ekleme menüsünden yapılıyordu...TNB bunu fark etmiş ve tasarımdan kaldırmıştır...Artık kimlik ekleme menüsünden yapılamıyor...TNB bu sistemi de fark ederse onu da kaldırabilir..Çünkü 270 milyar KPS sorgulaması için para ödemişler....

&quot;Insanlara en adil sekilde dagitilan nimet akildir. Çünkü kimse aklindan sikayetçi degildir.&quot;

• TNB parayı ödemiş, peki bizim çektiğimiz stres'e bir şey diyen yok vekil kimliği olası yanlışlıklar için çok önemli aslında,paylaşan arkadaşlarımızın eline emeğine sağlık.

• Tasarımİşlemlerine girdiğinizde, menünün alt kısımlarında yaklaşık alttan 12. sırada ve 101 kodlu ana konu başlığı DİZGİLER_KİMLİK olarak seçilir açılan menüden ilk sırada bulunan Genel, adresli ibaresini gereceksiniz.

Kolaylıklar diliyorum...

• Bütün arkadaşlara Hayırlı cumalar diliyorum.Kemal bey ve diğer bütün arkadaşların vekil kimliği için emekleri geçenlere ayrıca tşk ediyorum.270 millyar fatura ödemek değil trilyon ödense bile arkadaşlarımızın yaptıkları çok daha değerli bende aynı uygulama ile vekaletname yaptığımda çok güzel bir netice alıyorum.Allah Hepinizden Razı olsun

• Sonunda vekil kimliği eklemek tarih oluyor arkadaşlar.....Yazım netin 1.3.1.12 versiyonunu kuracak arkadaşların dikkatine... bu sürümde kesinlikle kaldırılmıştır.. şu an çözüm arayışı içindeyimi inşallah çözüm buluruz....

&quot;Insanlara en adil sekilde dagitilan nimet akildir. Çünkü kimse aklindan sikayetçi degildir.&quot;

• Arkadaşlar daha öncede Metin beyin yayınladığı gibi, kolay bir kaç işlem ile vekil kimliği ekleyebiliyorduk. Ancak yeni sistemde bunu gerçekleştiremedik. Çare yok değil ben bu sorunu ufak bir işlemle aştım sizlerle de paylaşmak istedim. Vekil kimliği ekleme gerçekten çok önemli en azından bana göre...

• Arkadaşlar vekil kimliği eklemek için yeni versiyonda mümkün olmadığını biliyoruz.Ama yeni çözümler bulan arkadaş var mı.? varsa bilen arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.Allah'a emanet olun

• 14.06.2010 tarihi itibari ile 1.3.1.13 versiyonu pilot noterliklerde dağıtılmıştır. Bu versiyonda vekil ekleme modülü serbest bırakılacaktır. Bilginize,

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• özgür bey pilot noterlere dağıtılan yeni yazım net versiyonu bize ulaşması çok uzun sürermi yokuşmu çıkıyor dersin ne zaman bize gelir.Allah razı olsun sizden Geceniz mübarek olsun şimdiden

• KPS YE ÖDENEN PARALARI DA VATANDAŞA YANSITMALIYIZ ARAÇ SORGULAMALARINI DA VATANDAŞA YANSITMALIYIZ BENCE
    MART AYI ÜCRET LİSTESİNE SORG3ULAMA ÜCRETİ DİYE BİR BÖLÜM EKLENMELİ,
    AYRICA ARACILIK ÜCRETİ ARTIRILMALI,
    YİNE TESCİL BELGESİ İÇİN YAZI ÜCRETİ VE BİLDİRİM ÜCRETİ TALEP EDİLMELİ,

VERGİ DAİRESİNE VE EMNİYETE BİDİRİYORUZ VE RUHSATI YAZDIRIYORUZ
    O NEDENLE BUNLAR OLMALIDIR.

• Tasarım İşlemleri menüsünden Hazır Formları düzeltme /Başlık silme, Değiştirme, Ekleme seçilir.

En üst bölümde bulunan ana konu işlemleri menüsünden ana konu başlığı ekle tıklanır.

KOD bölümüne 3040 yazın başlık vekil kimliği (onaylama) yazarak kaydet deyin.

kapatıp tekrar Tasarım İşlemleri menüsünden Yeni Form Oluşturma seçilir

3 tane alan ekleyin

[ALAN001] [ALAN002] , [ALAN003] ,

(alan 1 ) üzerine sağ tıklayın, alan değiştirme

Alan Türü - Kimlik Alanı

Başlık - Adı - Soyadı

Şahıs - Şahıs 1 seçilerek tamamı tuşlayın,

(alan 2 ) üzerine sağ tıklayın, alan değiştirme

Alan Türü - Kimlik Alanı

Başlık - TC Kimlik No

(alan 3) üzerine sağ tıklayın, alan değiştirmeden

Alan Türü - Diğer Kişiler

Başlık - Adı - Soyadı + TC Kimlik No

Saklaya basın

Ana Konu VEKİL EKLE (ONAYLAMA) FORM TİPİ (A)

ALT KONU 2 ve daha fazla vekil

işlem türü ONAYLAMA Evrak ekleme Bulunulan yer ekle

İşlem tarafı kutucuğu boş olacak ve 1.taraf kişi sayı 1 olarak işaretlendikten sonra kaydet tuşuyla işlem sollandırılır.

Vekil Eklem modülünü kullanma

Herhangi bir vekaletname işlemine girerek işlemi hazırlayın, vekil ekleme yrine geldikten sonra en üst menüden

Alt + Y
    yada
    DOSYA - Yeni İşlem Aç seçilerek gelen başlıklardan vekil ekleme onaylama , kaç vekil eklenmek isteniyorsa kişi sayısı artırılır. eklenen vekilleri seçerek kopyala işleminin ardından hazırlamış olduğunuz vekaletname yapıştır komutu verin.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...