ARAÇ SATIŞININ ASİS BİLDİRİMİ HK.

• Arkadaşlar Geçici ruhsatı aldığımız zaman satış bildirilmiş sayılıyor değil mi? vezneden kontro ettiğim zaman iki tane satışın asbis bildirim onay no.sunda 20100607255455445 gibi rakamlar yazıyor. Ötekilerde bulunan harfler yok. Bu gibi durumlarda birşey yapmak gerekir mi?

• Arkadaşlar Geçici ruhsatı aldığımız zaman satış bildirilmiş sayılıyor değil mi? vezneden kontro ettiğim zaman iki tane satışın asbis bildirim onay no.sunda 20100607255455445 gibi rakamlar yazıyor. Ötekilerde bulunan harfler yok. Bu gibi durumlarda birşey yapmak gerekir mi?

Geçici belge almak bildirim yapıldığı anlamına gelmiyor. Makbuz aşamasında yevmiye no bildirildi mesajı almanız gerekiyor, tersi bir mesaj aldıysanız tekrar vezne/tahakkuk/işlemler menüsünden bildirim yapmanız gerekiyor. Bildirimeyen yada şüphe duyduğunuz satışlar için Tnb sitesi araç satış işlemleri bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Bu arada dün size özel mesaj attım, Noterlik ismindeki harf hatası ile ilgili bakarmısınız.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• Bende aynı sıkıntı oldu makbuz kesildi yevmiye bildirimi yapılmadan sistem gitti.
    Ama hem e devlette tescilli göründü
    hem araç bilgi raporlarından yevmiye bildirimi yapılmış görünüyordu
    tnb de yapılmış görünüyordu
    ben birliği teyit için aradım onlarda tamam sorun yok dedi
    araç bilgi roparlarında satış onayındaki rakamların aynısı yevmiye bildirimindede var
    sorun yok yevmiye bildirimi yapılmıştır.
    SAYGILAR...

• EVET TABİKİ GEÇİCİ BELGEYİ ALDIĞINIZ ZAMAN BİLDİRİM YAPILMIŞTIR.
    BİLDİRİM YAPILMAMIŞSA ZATEN GEÇİCİYİ VERMEZ.
    BİRDE VEZNE ANA EKRANDA RAPOR DÖKÜMLERİ/BİLGİ TABLOLARI/ARAÇ SATIŞ KONTROL LİSTESİNDEN
    KONTROL EDİN DİĞER ASBİS NOLARINA GÖRE YARIM ÇIKMIŞTIR BİLDİRİM YAPILMAMIŞSA EĞER.

• eğer sadece rakam görünüyor ise NPS bildirimi yapılmış ASBİS bildirimi yapılmamış anlamına gelir diye biliyorum ben de benze bir sorun yaşadım En kesin çözüm TNB sitesinden yeniden bildirim yapmanız dir ya da
    vezne/tahakkuk /işlemler yevmiye no.bildir. zaten yevmiye bildirilmiş ise sistem sizi reddedecektir.

• BİZDEDE BENZR BİR SORUN OLDU.VEZNEDE BİLDİRİMİ YAPILMMIŞ GÖRÜNÜYOR.AMA TNB DE BİLDİRİLMİŞ GÖRÜNÜYOR HATTA ASBİS NO BİLE VAR.VEZNEDE BİLGİ RAP.BAKIYORUM ONAY NO KISMI YARIM ÇIKMIŞ. VEZNEDEN BİLDRİM YAPMAYA ÇALIŞIYORUM.AMA OLMUYORDU.POLİSİ ARADIM, BİZ RUHSATINI BİLE BASTIK DEDİ.ANKARAYI ARADIM BİLDİRİMİ OLMAYAN SATIŞLARIN GEÇİCİ TESCİLİN ALAMASSINIZ DEDİLER VE EKLEDİLER VEZNE PROGRAMINDAN KAYNAKLANDIĞINI VE YENİ VERSİYONDA BUNUN TAMİR EDİLECEĞİNİ SÖYLEDİLER.