AKTİF OLMAMA !

• Değerli meslektaşlarım:

Sitemizin 2.000 e yakın üyesi bulunmaktadır. Fakat yazan ve aktif üyelere baktığımda bu sayının 300 e kadar düştüğünü diğer bir 400 civarıda kişininde sadece okuyucu olarak katıldığını istatislik raporundan görmekteyim. Bu durum elbetteki üzücü, ne kadar çok görüş ve konu olursa o kadar çok biz bu siteden faydalanırız öyleyse sessizlik neden ?.. Bazıları birşey yazarım yanlış olur dalga geçilirim korkusu içindeler.. Sevgili dostlar benimde bildiğimi sandığım ama aslında bilmediğim veya yanlış bildiğim bir çok konu vardır. Bazen iyiki bu konu açılmış doğrusunu öğrendiğim bir çok olay oldu. Ben bu sitenin admini iken yazmaktan korkmuyorsam rezil olurum demiyorsam siz neden korkuyorsunuz ?.. Yanlışlarımızı birlikte daha rahat düzeltebiliriz.

Bu hususun dikkate alınması değerli meslektaşlarıma duyrulur, aktif olmayan üyelerimiz üyelikleri ise sistem tarafından otomatik olarak dondurulacaktır. Üyelik silinme olmayacaktır, üyelikleri otomatik olarak dondurulan üyelerimiz sisteme girebilecek fakat konuları göremeyecektir. Bu durumda dondurmayı kaldırmak isteyen üyelerimiz yönetici arkadaşlarımıza mesaj atarak yada arayarak üyeliklerini aktif hale getirebileceklerdir.

Bu sistem güvenlik ve teşvik amaçlıdır.

Saygılarımla

• Ama şunuda söylemek istiyorum bazı arkadaşlarımız bizim bilmediklerimizi sorduğumuzda yada yanlış fikirlere sahip olduğumuzu düşündüklerinde kendilerinin haklı olduğunu anlatırken kırıcı oluyorlar, agresif , karşısındaki bilgisiz bişeyden anlamayan biriymiş gibi davranıyorlar..Mesela ben artık burda bişey sormaya çekiniyorum ve bilgilerine güvendiğim insanları arayıp öğrenmeye çalışıyorum.. Biz burda öğrenmek ve yanlışlarımızı düzeltmek doğru bildiklerimizide arkadaşlarımızla paylaşmak için varız.. Ben doğru sandığım bişeyi yanlışta biliyor olabilirim Kimse herşeyi doğru bilemez bazen yanlış yaparak öğrenirsin bazen tartışarak yani haddim olmayarak o arkadaşlarımızın doğru bildiklerini anlatırken daha yumuşak davranmalarını istiyorum eminim ki daha güzel olacaktır...

• Sayın meslekdaşım..
    daha çok gençsiniz.. lütfen yürekli olun.. hiçbirşeyden korkmayın ve utanmayın..
    sizler bu mesleğin en nadine çiçeklerisiniz. ve bu mesleğin geleceğisiniz. lütfen cesur olun..

• SAYIN ADMİN;BENDE UZUN ZAMANDIR ÜYEYİM FAKAT SADECE OKUMAKLA YETİNİYORUM NEDENİDE İŞLER ÇOK YOĞUN OLUYOR ZAMAN AYIRMAK İMKANSIZ OLUYOR . FAKAT GERÇEKTEN FAYDALANIYORUM .SAYIGILAR

• Ama şunuda söylemek istiyorum bazı arkadaşlarımız bizim bilmediklerimizi sorduğumuzda yada yanlış fikirlere sahip olduğumuzu düşündüklerinde kendilerinin haklı olduğunu anlatırken kırıcı oluyorlar, agresif , karşısındaki bilgisiz bişeyden anlamayan biriymiş gibi davranıyorlar..Mesela ben artık burda bişey sormaya çekiniyorum ve bilgilerine güvendiğim insanları arayıp öğrenmeye çalışıyorum.. Biz burda öğrenmek ve yanlışlarımızı düzeltmek doğru bildiklerimizide arkadaşlarımızla paylaşmak için varız.. Ben doğru sandığım bişeyi yanlışta biliyor olabilirim Kimse herşeyi doğru bilemez bazen yanlış yaparak öğrenirsin bazen tartışarak yani haddim olmayarak o arkadaşlarımızın doğru bildiklerini anlatırken daha yumuşak davranmalarını istiyorum eminim ki daha güzel olacaktır...

Hülya kardeşim;

çok haklısın ama inanki o kişiler hakettikleri değeri kaybediyorlar.

sen sormaya, öğrenmeye ve de yazmaya devam et, ilerideki hedeflerine ulaşabilmek adına kendini geliştirmene yardımcı olacak kendini bilgi birikimi ile donatmana hiç kimsenin engel olmasına asla ve asla izin verme.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• Hülya hanıma katılıyorum.Çok şey bilmek demek hata yapmamak demek değil, çok bilen çok yanılır.Önemli olan insanları dinlemek onların fikirlerine saygı duymak.Meselenin temeli bu kimse kimseyi sevmek zorunda değil bu demek değildirki sevmiyorum diye kırıcı ifadeler kullanalım.Biz burda bir aile gibiyiz onun için ailemize ne yakışıyorsa onu yapalım.SAYGILAR...

<p>"İNSANİ YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen VERDELENTEL ().

• Herkese merhaba, öncelikle şunu belirtmek istiyorum.Muharrem Bey hakikaten iyi bir yönetici, tespiti çok yerinde, fakat ben de Hülya Hanım' ın söylediklerine katılmadan edemeyeceğim.Çok doğru söylemiş.( Sakın yanlış anlaşılmasın, çok aktif birisi değilim ama,ben şimdiye kadar sorduğum tüm soruların cevabını aldım.Bunun için Muharrem Bey,Özgür Bey, Erkan Bey, Erzurum 3 (verdelentel), Bodrum 2 ( dayı), ve diğerleri çok teşekkür ediyorum.Benim çekindiğim bakıyorum bizden daha küçük yaşta olup ta daha fazla bilgisi olan arkadaşlarım var, bazen insan çalıştığı yıl ve yaşıyla alakalı da çekiniyor, ya anlamışsınızdır siz demek istediğimi, ben siteye üye olduğumdan bu yana daha farklı bilgi edindiğimi düşünüyorum.Bu sebeple hepinize teşekkür ederim.

Sabır, suskunluk değil, işitilmeyen bir feryattır!....<br />Her kişinin değil, er kişinin harcıdır.

• Birde Muharrem Bey, şöyle bir açıklama yapmam gerekiyor.Çalıştığım noterimiz biraz titiz, MSN ye zaten izin yok, buraya girdiğim zaman da kızdığını ima ediyor gibi, bilgisayarda en ufak bir arıza olsa, işte oralara giriyosunuz ya falan diye sitemli konuşuyor, ama bende de biraz Karadeniz inadı olduğu için yavaş yavaş alıştırıyorum bu sitenin faydalı olduğuna, şimdi bir iş yaparken ben Katibiadildeki arkadaşlarıma sorduğum bakın noter bey onlar cevapladılar,çok güzel bir site diyorum alıştırmaya çalışıyorum. Ondan sonra daha aktif olmaya çalışacağım.Bilgilerinize

Sabır, suskunluk değil, işitilmeyen bir feryattır!....<br />Her kişinin değil, er kişinin harcıdır.

• Teşekkürler o zaman Muharrem Bey, yoksa ben burdaki bilgi alışverişinden, sohbetlerden, vs.çok memnunum, bilgi alışverişimiz ayrı, fıkralar bölümümüzde güldüğümüz ayrı,çok güzel fikir alışverişleri oluyor,ben çok memnunum kendi adıma , bu yüzden fikrimi size bildirmek istedim.Anlayışınıza da teşekkür ediyorum her zaman için bu düşüncem baki............

• BENDE BİRŞEY İLAVE ETMEK İSTİYORUM .... BU SİTEYE ÜYE OLDUKTAN SONRA BENİM İÇİN HERŞEY DAHA KOLAY OLMAYA BAŞLADI TAKILDIĞIM BİR ÇOK ŞEYİ BURDAN ÖĞRENEBİLİYORUM. BU SİTE SAYESİNDE BİLMEDİĞİM, İLK DEFA KARŞILAŞTIĞIM ŞEYLERİN CEVABINI BULDUM. BİRAZDAN SİTEYE YENİ BİR ŞEY ÖĞRENMEK İÇİN BİR ŞEY DAHA SORUCAM.... EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.. ALLAH EKSİKLİĞİNİZİ VERMESİN..

• Değerli meslektaşlarım;

Açık yüreklilikle yazayım, ne kadar bilirseniz bilin güncel olmak zorundasınız, bunun içinde böyle bir ortama her zaman ihtiyacınız var.
    Sitemiz gerçekten çok seçkin bir site, çok değerli bilgiler, paylaşımlar var. Çok kaliteli konular açılıyor.

Değerli Admin'in de bahsettiği gibi okuyucu olmak yerine, fikir beyan eden olmak lazım ki en doğru, en sağlıklı bilgiye ulaşabilelim.

Saygılar.