ŞİRKET ORTAKLARI KENDİ ŞAHIS ARABALARINI ŞİRKETE SATMAK İSTİYOR

• Arkadaşlar ltd şti nin iki ortayı var "x" ve "y" imza sirküsünden sadece bir tanesinin imza yetkisi var oda "x"

"x" in 1 tane "y" nin ise 2 arabası var. Aynı zamanda hem satıcı hemde alıcı oluyorlar.. sizce nasıl bir yol izlemem gerekir. Bazı arkadaşlara sordum mahkemeden kayyum atanması gerektiğini, bazıları ise x ve y satış vekaleti verip, vekille beraber noterlikte işlerini bitirirler dedi. Yardımlarınız bekliyorum.?? :)

• Kayyum tayin edilmeden yapılamaz diye düşünüyorum. x ve y kişilerinin herikisininde münferit yetkileri olsaydı vekaletle bu iş halledilebilirdi. Ama siz tek yetkili var diyorsunuz ki kayyumsuz bu işlemin yapılamayacağı görüşündeyim.

ÖNEMLİ OLAN RUH GÜZELLİĞİ DEĞİL, RUS GÜZELLİĞİDİR!....

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Murad ().

• Kayyum tayin edilmeden yapılamaz diye düşünüyorum. x ve y kişilerinin herikisininde münferit yetkileri olsaydı vekaletle bu iş halledilebilirdi. Ama siz tek yetkili var diyorsunuz ki kayyumsuz bu işlemin yapılamayacağı görüşündeyim.

doğrudur uygulama aynen değerli kardeyimin yazdığı gibidir.

• Veyahutta yeni bir karardan mütevellit her iki müdürede münferit yetki verildikten sonra yeni imza sirküleri çıkarılıp daha sonra vekaletname yoluyla satşlar yapılabilir.

ÖNEMLİ OLAN RUH GÜZELLİĞİ DEĞİL, RUS GÜZELLİĞİDİR!....

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Murad ().

• veyahutta dışarıdan müdür atayıp imza sirküsü yapılarak işlem yapılabilmektedir...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen metin ().

• şirket adına muamelecilerine alım yetkisi içerikli vekaletname versinden muameleci şirket adına alsın onlarda şirkete şahsen satıcı olarak satsınlar :)) sonuçta mal kaçırma yok adamlar kendi araçlarını kendi şirketlerine satıyorlar mahkemeyle kayyumla müdür seçimiyle vakit kaybetmeye gerek yok. kolay gelsin

• şirket adına muamelecilerine alım yetkisi içerikli vekaletname versinden muameleci şirket adına alsın onlarda şirkete şahsen satıcı olarak satsınlar :)) sonuçta mal kaçırma yok adamlar kendi araçlarını kendi şirketlerine satıyorlar mahkemeyle kayyumla müdür seçimiyle vakit kaybetmeye gerek yok. kolay gelsin

Sayın Yönetici yardımcısı Ben bu konuyu çok eski yıllarda TNB hukuk işleri ile görüşmüştüm. aynen verilen cevap şöyle.. vekalet yolu ile yaparsan evladımm sonuç yine aynı olur. kayyum arayacaksın dediler..yasal dayanaktan yoksun olduğu için ilerde bozulmasına sebebiyet olur dediler...paylaşım için teşükkürler..

• Sayın Yönetici yardımcısı Ben bu konuyu çok eski yıllarda TNB hukuk işleri ile görüşmüştüm. aynen verilen cevap şöyle.. vekalet yolu ile yaparsan evladımm sonuç yine aynı olur. kayyum arayacaksın dediler..yasal dayanaktan yoksun olduğu için ilerde bozulmasına sebebiyet olur dediler...paylaşım için teşükkürler..

doğru diyorsunuz öyle olması gerek ama sonuçta adamların kendi şirketleri ve kendi arabaları şirkete geçirmelerinde sakınca yok bence ben yaparım o şekilde gelirse bişide olmaz vatandaşın işini zorlaştırmaya uzatmaya gerek yok birazda bazı şeylerde insiyatif kullanmak gerek. kolay gelsin

• doğru diyorsunuz öyle olması gerek ama sonuçta adamların kendi şirketleri ve kendi arabaları şirkete geçirmelerinde sakınca yok bence ben yaparım o şekilde gelirse bişide olmaz vatandaşın işini zorlaştırmaya uzatmaya gerek yok birazda bazı şeylerde insiyatif kullanmak gerek. kolay gelsin

en doğrusu işi sağlam yapmak gerekir. ne olur ne olmaz. şirket ilerde iflaz edebilir. aile şirketi olduğu için karı koca arasında. ortaklar arasında münakaşalar olur . bende daima işin ilerisini dünüşürüm. işin en kötü tarafını düşünürüm.

• en doğrusu işi sağlam yapmak gerekir. ne olur ne olmaz. şirket ilerde iflaz edebilir. aile şirketi olduğu için karı koca arasında. ortaklar arasında münakaşalar olur . bende daima işin ilerisini dünüşürüm. işin en kötü tarafını düşünürüm.

peki herkez bildiği gibi yapsın adem bey 12 yıldır bu şekilde yapıyoruz çokşükür bi sorun çıkmadı şimdiye kadar :)) tabiki en doğrusunu yapmak çok daha iyi ama fazla kötümser olmamak gerek :)) kimse adamların gırtlağına basıpta araclarını şirkete geçirmiyor yani hür iradeleriyle şirkete geçiriyorlar geçirme sebepleride belli zaten mazot vs. yi masrafdan düşmek için :)) neyse kolay gelsin.

• peki herkez bildiği gibi yapsın adem bey 12 yıldır bu şekilde yapıyoruz çokşükür bi sorun çıkmadı şimdiye kadar :)) tabiki en doğrusunu yapmak çok daha iyi ama fazla kötümser olmamak gerek :)) kimse adamların gırtlağına basıpta araclarını şirkete geçirmiyor yani hür iradeleriyle şirkete geçiriyorlar geçirme sebepleride belli zaten mazot vs. yi masrafdan düşmek için :)) neyse kolay gelsin.

Sizde haklısınız. geçerlidir. ama aksi sabit oluncaya kadar.. sizede kolay gelsin.

• Arkadaşlar mühim olanın kayyum tayininin koşulunun herkesce biliniyor olunması ve bilmeden değil bilerek insiyatif kullanılması gerekliğidir ki yrd.yön. arkadaşımızın farklı bakış açısıda bunun gerekliliğine rağmen kanaat kullanma seçeneğine işaret etmesidir. Buda gayet doğaldır benim veli muvafakatnamelerini sadece babası yada annesi sıfatıyla yapılabilir görüşümde olduğu gibi. Pek tabii dirki doğrusu kitapta yazanın (kayyum) muteber olduğudur. Saygılarımla..

• Bende bu konudaki fikrimi söylemek istiyorum.X Öncelikle adına kayıtlı aracı satmak üzere bir vekaletname verecek.Daha sonra satış işlemine X şirket adına imza atacak,vekelati verdiği kişi ise X in şahsı adına verdiği vekaletnamede vekil olarak imzalayacak.Böylece satış işlemi gerçekleşmiş olur. Kolay gelsin

• Sanırım y ' de bir sorun yok, çünkü y ' nin imza yetkisi yok ve şahsı 2 aracınıda şirkete satabilir. Ama x hem şirket yetkilisi hemde kendi aracını satmak istiyor, doğru olanı kayyum tayini ise de insiyatif kullanılarak üçüncü bir kişiye vekalet vermek suretiylede kendi aracını şirketine satabilir görüşündeyim. Saygılarımla...

• Arkadaşlar biraz geç oldu ama ben bu tür işlemlerde aracı üçüncü bir kişiye satmasını istiyorum, sonra üçüncü kişiden şirket adına kendisi alıyor. Bilginize.

• 3.ncü şahsa satmayla olmuyor. ah oluverse, Neden mi? fatura ve kdv olayı manzara olarak çıkıyor ortaya, En yasal ve sağlıklı yol Kayyum dur. Her ne kadar da genelgeler de yapılır desede!!! ihtilaf halinde yargının vereceği karar geçerlidir diyor! vesselam.. Doğrumu!!! :) :) yanlışmı !!! :) :)