ASBISDEN GELEN BELGE NUMARASI FARKL

• ASBISDE GELEN BELGE SERİ NUMARASI İLE SORGLAMAK İÇİN GİRİLEN BELGE SERİ NUMARASI FARKLIDIR. İŞLEME DEVAM ETMEYE KARAR VERİRSENİZ,SATIŞ SÖZLEŞMESİNDE ASBISDE BİLDİRİLEN BELGE SERİ NUMARASI BELGE NUMARASI YER ALACAKTIR. SORGULAMA SONUCU GELEN SERİ NUMARASI İLE İŞLEME DEVAM ETMEK İSTİYORMUSUNUZ?..

Arkadaşlar araç satışı yaparken karşıma soru penceresi şeklinde çıktı. satış sözleşmesine devam etmem doğru olur mu? lütfen yardımcı olun.. şimdiden teşekür ederim.

• Devam etmenizi tavsiye etmem. Çünkü ellerindeki belge sahtede olabilir, daha sonra yenilenmiş ve ASBIS e işlenmemiş olabilir veyahutta yanlış girilmiş olabilir. Düzelttirmenizi öneririm.

ÖNEMLİ OLAN RUH GÜZELLİĞİ DEĞİL, RUS GÜZELLİĞİDİR!....

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Murad ().

• aynı sorun (soru) bu sabah benimde başıma geldi büyük ihtimalle yine TESCİL BİRİMİNİN hatası olarak seri numarasını yanlış yazmışlardır sisteme .
    Ben sözleşme üzerinde serbest moddan değiştirdim seri numarasını

• aynı sorun (soru) bu sabah benimde başıma geldi büyük ihtimalle yine TESCİL BİRİMİNİN hatası olarak seri numarasını yanlış yazmışlardır sisteme .

Sayın meslektaşım,
    Sistem şayet izin veriyorsa sorumlulukve kanaat noterlerdedir ve satış yapılabilir. Ama serbest modda beyan değeri kasko değeri ilgili telefonları dışındakileri değiştirmek demek ASBIS kayıtlarınıda değiştirmek demek değildir. Bu nedenle özellikle ruhsatın üzerindeki bilgilerin tamamen doğruluğundan emin olmak noterlerin yani bizlerin yararınadır. Pek tabii dirki takdir sizlerindir.

• Değerli Meslektaşlarım çoğu seri numaraların yanlış olması ile beraber yazımın yeni versiyonunda Trafik kayıtlarında seri ve numarası arasında boşluk varsa bizde sisteme giriş yaparken bitişik yazdığımızdan dolayı da uyarı vermektedir, boşluk yazarak girişini yaparsak düzelmiş olur eğer yanlış ise trafik tescili arayıp belge numarasını düzelttirmek gerekir selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

• Devam etmenizi tavsiye etmem. Çünkü ellerindeki belge sahtede olabilir, daha sonra yenilenmiş ve ASBIS e işlenmemiş olabilir veyahutta yanlış girilmiş olabilir. Düzelttirmenizi öneririm.

değerli kardeşime aynen katılıyorum

bence uygulamanız yalnış beyan değeri. araçla birlikte devredilen, plaka değeri ve izin yazısı dışında bir düzeltme yalnıştır aksi taktirde altından kalkılmayacak kadar zor bir duruma karşı karşıya kalırsanız ve size yardımcı olacak bir makam bulamazsınız değerli meslektaşım.

<p>"İNSANİ YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen VERDELENTEL ().

• ruhsat seri numarasını değiştirdim galiba yanlış yaptım ama tescilde herhangi bir sorun çıkmadı meslektaşlarım.Değerli görüş ve önerileriniz için teşekkür ederim saygılarımı sunarım.

• Serbest moddan yapılan düzeltmeleri trafik tesçil birimleri görmüyor, yazdığımız beyan değerini bile görmüyorlar sistemden, sizin yaptığınız düzeltmede trafigin ekranında görülmemiştir. sadece evrak üzerinde yazılıdır.

• Arkadaşlar bu sorunun asıl sebebi tescil nuramasının önündeki harfin tek olmasından kaynaklanıyor, bazı tescil belgelerinde bu tek harfli olabiliyor dolayısıyla bunlarda sorun çıkıyor bunun için ilgili tescil biriminden düzeltilmesi gerekiyor benimde karşıma çıktı bu şekilde hal ettik. Tşk.

• ASBISDE GELEN BELGE SERİ NUMARASI İLE SORGLAMAK İÇİN GİRİLEN BELGE SERİ NUMARASI FARKLIDIR. İŞLEME DEVAM ETMEYE KARAR VERİRSENİZ,SATIŞ SÖZLEŞMESİNDE ASBISDE BİLDİRİLEN BELGE SERİ NUMARASI BELGE NUMARASI YER ALACAKTIR. SORGULAMA SONUCU GELEN SERİ NUMARASI İLE İŞLEME DEVAM ETMEK İSTİYORMUSUNUZ?..

Arkadaşlar araç satışı yaparken karşıma soru penceresi şeklinde çıktı. satış sözleşmesine devam etmem doğru olur mu? lütfen yardımcı olun.. şimdiden teşekür ederim.

Arkadaşım yazdığınız çok zaman oldu ama bu bir hata değildir...siz sorgulama esnasında trafik belgesini sorgulamışsınız...Bi deneyin isterseniz Tesçil belgesi yerine trafgik belgesini sorguladığınızda bu hatayı verir

&quot;Insanlara en adil sekilde dagitilan nimet akildir. Çünkü kimse aklindan sikayetçi degildir.&quot;