Yurtdışı Temsilciliklerimizde Düzenlenen Vekaletnamelerin Teyidi Hakkında

• Hukuk –23457

Ankara, 26.11.2010

Özü: Yurtdışı temsilciliklerimizde düzenlenen vekâletnamelerin teyidi hk.

........................ NOTER ODASI BAŞKANLIĞINA

........................ NOTERLİĞİNE

Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Bilişim Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından Birliğimize gönderilen 26.11.2010 tarihli ve 2010/1505987 sayılı yazıyla, yurtdışı temsilciliklerimizde düzenlenen vekâletnamelerin doğruluğu hakkında bilgi talep edilmesine ihtiyaç duyulduğu takdirde Bakanlık Konsolosluk Çağrı Merkezi’nin 0 312 292 29 29 numaralı telefonuna müracaat edilmesinin uygun olacağı bildirilmiştir.

Yurtdışı temsilciliklerimizde düzenlenen vekâletnamelerin teyidinin alınması için bundan böyle “Dışişleri Bakanlığı Çağrı Merkezi’nin 0 312 292 29 29 numaralı telefonunun” aranması gerektiğinin bilgi edinilmesini rica ederim.

Saygılarımla,

BAŞKAN

Fahri KÖSE

(Beyoğlu 37. Noteri)

(GENEL YAZI: 114 )

• Sadece işlemin yapılıp yapılmadığının teyidi veriliyor, azil olup olmadığı konusunda bilgi verilmiyor.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• Sevgili Özgür kardeşim eskiden nebir teyit nede herhangi bir araştırma yapılmaksızın işlemleri yapardık.Tabi memlekette sahtekarlar çoğalınca ister istemez herkes herşeyi ince eleyip sık dokumağa başladı.Bence vekaletnamenin yapılıp yapılmadığını bakanlık doğrularsa azil edilip edilmediği çokta önemli değil,zira azilden kaynaklanan sorumluluğun tamamen vekil edilen şahsa ait olduğunu bunun için noterin sorumlu tutulacağına dair herhangi bir hukuki durumun sözkonusu olmadığı kanaatini taşıyorum.Selamlar sevgiler.