TRAKTÖR VE RÖMORKLA BERABER SATIŞ

• Ruhsata römork işlenmiş..Araç satış sözleşmesinde römork dahil mi satılıyor. Yoksa sadece tratör Mü? (ilgili traktör ve römorku ikisinide satmak istiyor.) yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

• Değerli meslektaşım sistemde Römork varmı kısmı evet ise ve trafik kayıtlarında tescil müdürlüğüne sorduğunuzda kabin işli ise bunu tipi kısmınada yazdırabilirsiniz direkt satışı yaptığınızda sözleşmeyede Römork ve Kabin satışa dahil dediğinizde Römork lu ve kabinli olarak satışı yapmış oluyorsunuz selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

• değerli meslektaşım normal satış seçeneğinden yapıyorsunuz satışı, sistemde araç bilgileri bölümünde remork yazan kısımda evet diyorsa satış römorklu olarak yapılıyor
    şayet ruhsatta remorklu yazıyor sistemde yoksa vatandaşı ilgili trafiğe yönlendirerek römork yazan kısmı evet olarak düzelttirmesini sağlıyorsunuz ondan sonra satış yapıyorsunuz.Saygılar.

• değerli meslektaşım normal satış seçeneğinden yapıyorsunuz satışı, sistemde araç bilgileri bölümünde remork yazan kısımda evet diyorsa satış römorklu olarak yapılıyor
    şayet ruhsatta remorklu yazıyor sistemde yoksa vatandaşı ilgili trafiğe yönlendirerek römork yazan kısmı evet olarak düzelttirmesini sağlıyorsunuz ondan sonra satış yapıyorsunuz.Saygılar.

Aynen doğru..

• Bu konuda sıkıntılı olan işlemler vekaleten yapılan ve araç bilgilere kısmına römork hariç şerhi düşülen vekaletli satışlar bu tip durumlarda araç sahibinin ilgili trafiğe müracaat edip aracı römorksuz olarak kayıt ettirmesi gerekiyor bilginize kolay gelsin.

• Değerli Meslektaşım Turhal bu konuda ayrı bir eyalet, (aynı olay 2 defa oldu bu üçüncüsü) geçen bir vekalet geldi vekalette Römork ve Kabin hariç Satmaya diyor araç sahibi, Ruhsatta Römork ve Kabin var yazıyor yanlız sisteme girdiğimizde Römork ve Kabin bilgisi yok Turhal trafiğini aradık nerden aradığımızı söyledik polis memuru traktör lafını duyunca birden bağırmaya çağırmaya başladı; - ya kardeşim benim sisteme yazmama ne gerek var, ruhsatta varsa siz sözleşmeye hariç yazın, ben onu tescil ederim, buralarda bütün noterlikler yapıyor bi siz yapmıyorsunuz, aynı cümleleri üçüncü kez duyduğum için gerisini getirmeden telefonu kapattım, nezaketsiz bir davranıştı ama adam bir bağırıyor ki telefona kulak verecek gibi değil tabi bu üçüncü olduğu için bi daha aramam, şimdi asıl konu trafikteki beyfendiler hiçbir Römork ve Kabinin faturasını dosyalarına koymamışlar ondan dolayı Sisteme işleyemiyorlar, Ruhsatada diğer bilgiler kısmına araç sahibi daha önceden Römorklu ve Kabinli aldığı için Mayıs öncesi için söylüyorum aynı şekilde hiç bir belge aramadan kayıt yapmışlar, benden bütün sorumluluğu üzerime alıp (sorumluluk trafik polisindeymiş öyle söylüyor memurbey tabi bende inandım) aslında hiç bir belgesi olmayan Römork ve Kabini varmış gibi davranıp işlemi yapmamı istiyor, tabi ne oldu bizde yaptırmadı burdan çıktı 200 m ilerideki noterde yaptırdı, yada gidecekti başka yerde yaptıracaktı eminim trafik polisinin dediği yerlerde yaptıracaktı ve yapılıyorda, aslında ne yapıyorsak kendimize yapmış oluyoruz, bir iş uğruna ileride olası sorunları gözümüz görmüyor, ne diyelim yapanlarda büyük cesaret varmış, selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen metin ().

• Metin Abi Merhabalar Kolay Gelsin Turhal ayrı bir eyalet deyince üzerime alındım bir hatamız mı oldu acaba dedim, Lakin devamını okuyunca anladım mevzuyu.Bahsettiğiniz şahıs zaten bu tip işlemlerde meşhur olmuş birisi Turhal ve çevresinde.Bene o tipi işlemlerde kendisini aradığım vakit yap ben hallederim dediğinde alıcıdan imzalı kağıt alıyorum satış şözleşmesindeki motor şaese ve araca ait diğer bilgileri okuduğumu doğru olduğunu kabul ederim şeklinde ne yapalım abi sen 3 kez aramışsın ben günde 5 kez arıyorum misal :) Yapacak birşey yok Selamlar Saygılar

• Sayın meslektaşlarım Traktörlerin Tescil Belgelerinde bulunan ibarede geçen benim bildiğim kadarı ile o traktörün Römork takıp takamayacağını göstermekte ki eski ruhsatlarda bu daha bariz görülüyor dolayısı ile traktörün satışı ile römork takabilir ibaresi işaretli bir ruhsat ile römork nasıl satıla bilir ? ki zaten Traktör remorkları Traktör ile aynı plaka üzerinden tescillidir ayrı bir plaka verilmiyor böyle olunca kişi elimde belge olsun ben bu kişiden traktörü ile birlikte remorkunuda aldım bunun satışınıda yaparmısınız der ise ayrı bir sözleşme ile bunun yapılması bence doğrudur şimdiye kadar yaptığım traktör satışlarından kimse gelipte benim traktörümde römork takabilir yazıyordu satışını yaptınız römorkta satılmış diye gelmedi bilmiyorum acaba benmi yanlış düşünüyorum, fakat traktörlerin tescil belgesinde bulunan ibare traktörün römork takıp takamayacağını gösterir. Selamlar...

• BENİM ŞAHSİ FİKRİMDE SIF İŞ GÖRMEK İÇİN BU KONUDA TAVİZ VERİLMEMELİ
    YOKSA O İŞ GÖRÜLEN ŞAHIS İŞLEMİ OLMAYINCA KARŞINIZA BİR CANAVAR OLARAK
    DÖNER VE NE SAMİMİYET KALIR NEDE HATIR SORUMLU SENSİN DEN ÇIKÇIKABİLİRSEN İŞİN İÇİNDEN O ZAMAN BENİM KANAATİM EĞER SİSTEMDE VARSA YAPILIR
    SİSTEMDE VEYA RUHSATTA OLMAMASI HALİNDE
    HEM SİSTEME HEM RUHSATA İŞLETİP ÖYLE YAPMAK GEREKİR DOĞRU OLAN BUDUR SAYGILAR...