Araç satışında kimlik onayı

• İyi çalışmalar Arkadaşlar.
    Bugün yaptığım bir satışta , alıcı ve satıcının ehliyetleri vardı ve satışlarını ehliyetlerine göre yaptım.Herşey düzgün gitti fakat kimlik onayı bölümünde satıcının kimliği ''nufüs cüzdanına göre '' yazıyor. İşlemi tekrar baştan yaptım ama gene aynı sorunla karşılaştım. Satıcın Kimlik onayını ehliyete göre yaptım fakat nüfus cüzdanına göre yazıyor ve tüm bilgiler ehliyet bilgileri çıkıyor.
    Tüm arkadaşlarımı satışta kimlik onayı bölümüne dikkat etmelerini uyarıyorum. Herkese kolay gelsin.

• Bilgilendirme ve uyarılarınız için teşekkürler değerli meslektaşım aslında satışları ehliyete göre yapılmasını doğru bulmuyorum bizim yaptığımız satışlarda alıcı veya satıcının T.C nosununa göre sorgulama yaptığımızda direkt trafik kayıtlarına vatandaşın nüfus cüzdanı bilgileri düşmektedir, sadece evraklarda kimlik tespiti yerine ehliyet tespiti yapılmış ve görünmüş oluyor selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

• Değerli meslektaşlarım kimlik yerine ehliyetle yapılan satışlar doğru bulmuyorum fakat sistem kabul ediyor. Yalnız Vekaletli satışlarda hata veriyor ve işlemi tekrar hazırlamak zorunda kalıyorum. Kimlik onayı yerinde ''Nufüs Müdürlükleri'' yerine tıklayarak Emniyet Müdürlüğü şıkkını seçebilirsiniz. kolay gelsin...

• EHLİYETLE YAPILMASI KONUSUNDA BİRLİĞİN YAZISI VAR
    BUDA GÖZARDI EDİLEMEZ DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM

VATANDAŞ NİYE YAPMIYORSUN RESMİ YAZI VER DİYİNCE NE YAPILACAK O ZAMAN

<p>"İNSANİ YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen VERDELENTEL ().