MAKTU HARÇLI VEZNE KODLARI.

• Okur Yazar olmayanın yanında en az bir Okur Yazar var ise;
    kullanılacak vezne kodları:

Noter Harçları :

II. Maktu harçlar:

1.Belli meblağı ihtiva etmeyen ve alınacak harç miktarı kanun ve tarife de ayrıca gösterilmemiş olan senet, mukavele ve

kağıtlardaki imzaların beherinden 6,00 TL - 54.11

3.Vekaletnameler:

a)Özel vekaletnamelerde beher imza için 5,00 TL - 54.10

b)Genel vekaletnamelerde beher imza için 7,90 TL - 54,12

2.Her nevi tebliğ (6830 sayılı Kanun hükümleri muvacehesinde noterlerce muhataba yapılacak tebliğler dahil) ihbar, ihtar

ve protestolardan muhataba tebliğ edilecek beher nüsha için 10,60 TL - 54.13
    7.Tespit ve tutanak harçları:

Mukavelename, senet veya yazılı kağıtların veya bir şeyin veya bir yerin hal ve şeklinin ilgili şahısların hüviyet ve ifadelerinin

tespiti 10,60 TL - 54.13

9.Düzeltme harcı:

Evvelki işin mahiyet ve değeri değişmemek şartıyla yapılacak düzeltmelere ait beyannamelerden beher imza için 2,30 TL - 54.910.Mukavele feshi harcı:

Değeri belli bir borç veya bir taahhüdün ikrarını tazammun etmeyen mukavelelerin feshinde beher imza için 2,30 TL - 54.9
    11.Belli bir meblağı ihtiva etmeyen umumi ibra, umumi makbuz, tahkimname, ölüme bağlı tasarruf senet ve mukaveleleri,

ölünceye kadar bakma akdi, vakıf, aile vakıfları, evlat edinme, karı-koca haklarının idaresi, babalığı tanıma senetleri, miras

taksim mukaveleleri, ifraz mukaveleleri ve bunlardan rücu ve bunların feshi ve bunların teferruatına dair senet, mukavele ve

kağıtların düzenlenmesinden ve noter tarafından re’sen düzenlenecek tutanaklardan 38,20 TL - 54.14

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...

• Değerli meslektaşım, Kardeşim Özgür;

Maşallah bayağı hızlısın :)

bende listeyi yeni bitirdim.

Kolaylıklar diliyorum

selam ve sevgiler

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız.

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen Mahmut Bürke ().