Burs/Kredi Taahhüt Senetleri hk.

• Sayın Meslektaşlarım,

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından 2011-2012 öğretim yılında kredi almak üzere müracaatta bulunan öğrenciler için senet verme süresinin 15.Aralık.2011 - 31.Ocak.2012 tarihleri arasında olacağı bildirilmiştir.

Bu nedenle Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından verilecek yeni "Burs/Kredi Taahhüt Senetleri" daha önceki yıllarda olduğu gibi internet ortamında alınarak noterliklerde onaylanacaktır.

"Burs/Kredi Taahhüt Senetleri"nin internet ortamından alınarak Noterliklerde onaylama işlemi 2008/36 sayılı genelge esasları doğrultusunda yapılacaktır.

Saygılarımla.

BAŞKAN

Fahri KÖSE

• Erkan bey sanırım siteden henüz yetki bölümü aktif hale gelmemiş,
    Ne zaman aktif olacağı konusunda bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...
    İyi çalışmalar diliyorum...

• Erkan bey sanırım siteden henüz yetki bölümü aktif hale gelmemiş,
    Ne zaman aktif olacağı konusunda bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...
    İyi çalışmalar diliyorum...

Sanırım henüz KYK sistemi bize açmamış zaten yoğunluktan veya sitedeki çalışmalardan sanarım sitede açılmamakta.

TNB BİM den gelen SMS sonucu öğleden sonra aktif hale getire bilmek için çalışmalarının sürdüğünü hususu bildirildi.

• Arkadaşlar merhaba

Bugün noterliğimize gelen bir kısım üniversite öğrencisi burs ve kredi taahhüt senetleri için notere hiç bir bedel ödenmeyecektir diye Kyk .gov.tr.adresinde yazdığını söylediler.Ben ise böyle bir şey yok eskisi gibi dedim.Sizlerede bu şekilde talepte bulunan lar veya soranlar olduğu mu?Bunun aslı nedir.

• Arkadaşlar merhaba

Bugün noterliğimize gelen bir kısım üniversite öğrencisi burs ve kredi taahhüt senetleri için notere hiç bir bedel ödenmeyecektir diye Kyk .gov.tr.adresinde yazdığını söylediler.Ben ise böyle bir şey yok eskisi gibi dedim.Sizlerede bu şekilde talepte bulunan lar veya soranlar olduğu mu?Bunun aslı nedir.

Ali bey;

Konuyu KYK sitesinde bende okudum ve otür sorunla karşılacağımı bildiğim için bir nüshasını çıkarttım öğrencilere bunun üzerinden izahını yapıyorum. KYK sitedeki bu yazıda öğrencilerden ücret alınmayacağı derken noter ücretlerinden bahsetmiyor o yazıda diyorki ===> (vergi, resim ve harç için para ödemeksizin) herhangi bir notere tasdik ettire bilirsiniz denilmekte. Yazının bir örneğini ekliyorum burdan indirip kendilerine izahını yaparsınız. Selamlar...