Yazımda Vekil kimliği Ekleme...

• Arkadaşlar kolay bi kaç işlem ile vekil kimliği ekleyebiliyoruz aşağıdaki işlem sırasını atlamadan yaparsak hiç bir sorun çıkmadan vekil kimliği eklemiş oluruz.
    Tasarımdan - Hazır Formları Düzeltme seçilir
    Dizgiler _ kimlik altında bulunan Genel, adresli seçilir,
    'gösterdiği' diye başlayan yazı silinir, [ALAN001] üzerine tıklanır gelen ekrandan Alan tanımla / Değiştir seçilir;
    Alan Türü : Kimlik Alanı
    Başlıklar : TCKİMLİK_NO
    Şahıs : Şahıs 1 olarak seçilir ve Kaydet
    tuşuna basılır. daha sonra:
    Ekle' den Alan Ekleme seçilir, yeni bir alan eklenmiş olur ; [ALAN002] üzerine tıklanır gelen ekrandan Alan tanımla / değiştir seçilir;
    Başlıklar : BABA_ADI
    tuşuna basılır, daha sonra ;
    Ekle' den Alan Ekleme seçilir, yeni bir alan eklenmiş olur ; [ALAN003] üzerine tıklanır gelen ekrandan Alan tanımla / değiştir seçilir;
    Başlıklar : Cinsiyeti
    Ekle' den Alan Ekleme seçilir, yeni bir alan eklenmiş olur ; [ALAN004] üzerine tıklanır gelen ekrandan Alan tanımla / değiştir seçilir;
    Başlıklar : DOĞUM_TARİHİ
    Ekle' den Alan Ekleme seçilir, yeni bir alan eklenmiş olur ; [ALAN005] üzerine tıklanır gelen ekrandan Alan tanımla / değiştir seçilir;
    Başlıklar : ADI-SOYADI
    ekranınız şu şekilde olmuştur;
    [ALAN001] [ALAN002] [ALAN003] [ALAN004] [ALAN005] daha sonra araları aşağıdaki şekilde normal yazı ile doldurulur;
    [ALAN001] T.C kimlik numaralı, [ALAN002] [ALAN003] [ALAN004] doğumlu [ALAN004]
    ALAN004 den sonraki boşluk varse eğer delete tuşuyla almayı unutmayalım, ekrandakilerin tamamı seçip kalın yapılır daha sonra;
    Sol Üst köşedeki Giriş - Sakla seçilir gelen ekrandan;
    Ana konu aynen kalır, Alt Konu Başlığına ; Vekil Kimliği yazılır (bunu mutlaka bu şekilde değiştirmelisiniz), sağ taraftaki numarada '9' olarak değiştirilir ve Kaydet tuşuna basılır.
    Vekaletnamede vekil kısmına geldiğinizde Üst tarafta bulunan ekleme seçeneklerinden ' Kimlik Ekle' tıklanır çıkan seçeneklerden en altta bulunan vekil kimliği seçilir Evrağı ekle seçilir gelen kimlik ekranından vekilin sadace T.C kimlik numarası sorgulanır ve İşleme Ekle denildikten sonra vekilin kimliği evraka eklenmiş olur. Bu şekilde istediğiniz kadar vekil ekleyebiliryoruz. Yanlış yazma olasılığıda ortadan kalkmış olur. Dilersek manuel olarakta girebiliriz. Bu İşlemi yaptığınızda Genel, Adresli kimlik onama şerhi aynen devam eder, vekil kimliği eklenmiş olur. selam ve dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen metin ().

• Bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler, yalnız ben de bir ekleme yapmak isterim.
    Bir alan daha ekleyerek cinsiyet bölümü de oluşturulabilir.

• Teşekkürler sayın murat bey ALAN002 ile ALAN003 arasına alan ekleyip
    Başlıklar : Cinsiyeti
    Şahıs : Şahıs 1 olarak seçilir ve Kaydet tuşuna basılır
    oğlu / kızı yazısını silersek düzelmiş olur.
    BU DEĞİŞİKLİK YUKARIDA YAZILI FORMA EKLENMİŞTİR, Selam ve Dua ile...

<p>İNSANDA YOKSA EDEP... NEYLESİN MEDRESE NEYLESİN MEKTEP... OKUSA ALİM OLSA MERKEP... BAK YİNE MERKEP YİNE MERKEP...</p>

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen metin ().

• Değerli Meslektaşım,
    Tekrar Başlayıp yukarıda yazılı adımları izlerseniz sıkıntı çıkmayacağı kanaatindeyim.

• Merhaba değerli meslektaşlarım;

1 haftalık bir sürede aranızda bulunamadım bazı özel sorunlar nedeni ile sizlerle birlikte değildim.

Konu ile ilgili Fatih arkadaşımızın yaptığı tasarım dosyası aşağıdaki linkte mevcuttur.

Tasarim Site Yönetim Yardımcısı Fatih bey'e aittir. Ben paylaşım linkini sunacağım.

Açıklamalar Fatih bey tarafından bilare yapılacaktır.

http://www.katibiadil.com/kpsvekil.rar

Kısa bir süre daha aranızda olmayabilirim. Kalın sağlıcakla..

• Teşekkürler muharrem bey;
    Yazımnette vekil kimliği eklemek artık çok daha kolay :)
    yapmanız gereken, " http://www.katibiadil.com/kpsvekil.rar " bu dosyayı indirip "C:\Program Files\DMA\YAZIM.NET\DATA\Kutuphane " dosyasının içine kopyalayınız (zipli olarak değil) daha sonra yazımnet ana ektanında bulunan işlem tasarım tranferi ni tıklayın orada kütüphanede bulunan kitaplıkları tıkladığınızda KPS VEKİL EKLEME MODÜLÜ YENİ-7.gdb yi göreceksiniz onun üzerinde tıklayarak kitaplıkta bulunan tasarımları transfer ediniz. Yapmanız gereken bukadar. Daha sonra vekaletlerde bulunan vekil girdiğimiz alanda kimlik ekle butonuna basınca vekil kimliği uzun ve kısa olmak üzere 2 farklı şekilde istediğinizi seçerek sadece vekilin t.c. kimlik numrasını girerek sorgularınız ve işleme ekleyiniz. Bu sayede yanlış vekil ismi T.C. yazmaya son :)
    hepinize kolay gelsin ... saygılar...

• Merhaba arkadaşlar,
    Ben siteye yeni üye oldum gerçekten çok güzel bir site,öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ederim.Verilen bilgileri aynan bende yaptım sonuç harika, bu şekilde olası yanlışlıklardan kurtulmuş olduk.Çok teşekkürler.