CUMHURBAŞKANINA YAPILAN ZİYARET HK

• Değerli Meslektaşlarım,

Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL tarafından Yönetim Kurulumuz 04.07.2012 Çarşamba günü saat 14.00 de kabul edilmiştir.

Sıcak bir ortamda yaklaşık 45 dakika süren görüşmede, mesleğimiz hakkında genel bir sunum yapıldıktan sonra "Taşınmaz mülkiyetinin devri ve ayni haklara ilişkin sözleşmelerin noterler tarafından yapılması ile Yargı hizmetlerinin hızlandırılması, etkin ve verimli bir hale getirilmesine yönelik çalışmalarda, tespit ve çekişmesiz yargı işlemlerinin de noterler tarafından yerine getirilmesi" konularındaki taleplerimiz kendilerine arz edilmiştir.

Bilgilerinizi rica ederim.

Saygılarımla.

Yunus TUTAR
    Başkan

• Yaklaşık 5 yıldır defter tasdikleri gidecek,araç satışları gidecek, gayrimenkul satışları noterden yapılacak bunları hep duyuyoruz ama icraata geldimi kocaman bir sıfır. Eldeki işler gidiyor yerine gelen yok.

• Yaklaşık 5 yıldır defter tasdikleri gidecek,araç satışları gidecek, gayrimenkul satışları noterden yapılacak bunları hep duyuyoruz ama icraata geldimi kocaman bir sıfır. Eldeki işler gidiyor yerine gelen yok.

Kesinlikle kalıyorum amma velakin Gayrimenkul satışlarının Notere verilmesi taraftarıda değilim istemiyorum :) çok meşakatli bir iş kaldıki biz Noterlikler nasıl yapacağız bu işlemi gayrimenkulleri satalım derken diğer işlemlerimiz ne olacak e verdiler diyelim bu Tapu çalışanları ne iş yapacaklar?

• Ben verilmesi taraftarı değilim, ondada bir 10 TL verirler, Noter katiplerinede sorumluluğu yüklerler, hem hambaliyet, hem sorumluluk, hem sıkıntı ... !!!

Sanmayinki kahraman ilan ederler !

İlan ettikleri değil, ilan olunan durum esastır.

Saygılarımla

• Haaahhh!!!!!! işte budur.... yaşa sen :D

• Bütün aklım ve kalbimle katılıyor ve alkışlıyorum sizi..

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• aynen katılıyorum

• Bence bize bu tür sıkıntılı işleri yükleyeceklerine, bize evlendirme işini versinler. Sanki belediyede nikahı kıyan memur bizden daha mı çok eğitim almış. Hem güle oynaya iş yaparız. ;D

• Bence bize bu tür sıkıntılı işleri yükleyeceklerine, bize evlendirme işini versinler. Sanki belediyede nikahı kıyan memur bizden daha mı çok eğitim almış. Hem güle oynaya iş yaparız. ;D

ben bunu tuttumm işte :D nerden geldi aklına, tapu işlemlerini sunacaklarına bunu sunsunlar, bir işimizinde eğelenceli tarafı olsun çokmu yani :D belgeleri iste-getirsinler, deftere kaydet iki soru iki evet oldu bitti imzalar... :D

• ben bunu tuttumm işte :D nerden geldi aklına, tapu işlemlerini sunacaklarına bunu sunsunlar, bir işimizinde eğelenceli tarafı olsun çokmu yani :D belgeleri iste-getirsinler, deftere kaydet iki soru iki evet oldu bitti imzalar... :D

;D hımm. çikolatalar, pastalar, börekler eksik olmaz artık.. bunun için bir de müstakil noterlik hizmet binası lazım. özel oda lazım. vs.vs. :-X

• ;D hımm. çikolatalar, pastalar, börekler eksik olmaz artık.. bunun için bir de müstakil noterlik hizmet binası lazım. özel oda lazım. vs.vs. :-X
    [/quote]

Bu iş bizim olsun, güle oynaya kendi ellerimle yaparım. ;D