Muvafakatnamenin iptali...

• ''Güneydoğu Anadolu Projesi kapsamındaki illerde Etçi ve Kombine Irklarla kurulacak Damızlık Sığır İşletmesi yatırımların desteklenmesi kapsamında, .... T.C.Kimlik numaralı .......'in kurucağı İşletmedeki hayvanların,adıma kayıtlı bulunan Mardin İli Savur İlçesi Soylu Köyü ....mevkindeki....m2 arazim üzerinde, hayvanları dilediği kadar otlatmasına, arazimden dilediğince faydalanmasına, dilediği gibi kullanmasına ] muvafakat ederim.''

BÖYLE BİR MUVAFAKAT YAPMIŞTIK ŞİMDİ BUNUN İPTALİNİ İSTİYORLAR, NASIL OLACAK?

• Bunu bir ihbarname yada ihtarname şeklinde yapabilirsiniz diye düşünüyorum.Muvafakat edilen ilgili muhatap olur,ilgili kurum ve kuruluşlara da bilgi için gönderebilir ve '....Noterliğinden ... tarih... ve ....yevmiye numarası ile onaylı muvafakatname ile Mardin ili,Savur ilçesinde bulunan ...m2 lik arazimde hayvanlarınızı otlatmanız için muvafakat etmiş idim.Ancak şimdi gördüğüm lüzum üzerine (yada sebebi ne ise yazılır) bu tarihten itibaren muvafakatımın geçersiz olduğunu ve arazimde hayvanlarınızın otlatılmasına rızam olmadığını ihbaren-ihtaren bildiririm gibi bir metin yazarak tebligat çıkartabilirsiniz.Birkaç sene önce böyle bir muvafakattan vazgeçen birine yazmıştık.

• Muvafakatnameden Rücu başlığı altında yapabilirsin. Bir nüshasını da işletme sahibin posta ile gönderirsiniz. Vezne, Fesihnameden girip işlem başlığını değiştirirsin. Posta ücretini unutma,
    MUVAFAKATNAMEDEN RÜCU

''Güneydoğu Anadolu Projesi kapsamındaki illerde Etçi ve Kombine Irklarla kurulacak Damızlık Sığır İşletmesi yatırımların desteklenmesi kapsamında, .... T.C.Kimlik numaralı .......'in kurucağı İşletmedeki hayvanların,adıma kayıtlı bulunan Mardin İli Savur İlçesi Soylu Köyü ....mevkindeki....m2 arazim üzerinde, hayvanları dilediği kadar otlatmasına, arazimden dilediğince faydalanmasına, dilediği gibi kullanmasına ilşikin olarak, .......... Noterliğinden .......... tarih ve .......... yevmiye no ill verdiğ Muvafakatname'den gördüğüm lüzum üzerine dönüyor (rücu ediyor) ve bu Muvafakatnamenin artık hükümsüz olduğunu beyan ediyorum.

Sayın Noter;
    İş bu işlemin bir nüshasının lehine muvafakat ettiğim ...............'a PTT aracılığı ile göndermenizi talep ediyorum.

Beni kötü biri olarak hatırlamanızın hiç sakıncası yok..!<br />Bana en çok iyi biri olduğumda zarar verdiniz...