BELGESİZ SATIŞLAR hk.

• Saygıdeğer arkadaşlar;

Bir araç satışı yapılacak belgesiz olarak. İlgili, trafik şubesine tutanak ile birlikte gittiğinde kendilerinin sisteme bunu işleyemediklerini, ruhsat zayi tutanağını veren karakolun sisteme girip belgesi olarak satış yapılabilmesi için işleyeceklerini söylemişler.
    Yakın zamanlarda sizinde yaptığınız "belgesiz araç satışı" var ise trafik şubesinin sisteme nasıl işledikleri hakkındaki görüşlerinizi paylaşabilirmisiniz?
    Saygılar...

• Osman bey

Benim bildiğim bizim buradaki uygulama şöyledir.

ruhsat (belge ) yok ise, zayi taahhütnamesi yapılır.
    taahhütnameyi trafik tescil bürosu plakanın sistemine zayi durumunu işliyor, ruhsat aldırtmıyoruz. araç satışı sisteminden zayi olarak satış işlemini gerçekleştiriyoruz. olay budur.

• BİZİM TRAFİK TESCİL BİRİMİ ZAYİİ BİLGİLERİNİ İŞLEMİYOR VATANDAŞ TEKRAR RUHSAT ÇIKARTIYOR.görüştüğüm emniyet yetkilileri normalde işleyebileceklerini ama bunun sıkıntılı bir sürece dönüşeceği için işleme taraftarı olmadıklarını bildirdiler.o yüzden ruhsat yenileniyo burda

• BİZİM TRAFİK TESCİL BİRİMİ ZAYİİ BİLGİLERİNİ İŞLEMİYOR VATANDAŞ TEKRAR RUHSAT ÇIKARTIYOR.görüştüğüm emniyet yetkilileri normalde işleyebileceklerini ama bunun sıkıntılı bir sürece dönüşeceği için işleme taraftarı olmadıklarını bildirdiler.o yüzden ruhsat yenileniyo burda

Mehmet bey, Kendi yönetmelikleri yazıyor, ben yazmıyorum..
    yorgunu yokuşa sürmenin alemi yokki!!

ilgili kişi ruhsatım olsun ben alacağımn deyip isterse o ayrı..
    Sisteme zayi durumunu işlettiriyorlar sonradanda ruhsatın aslını alıp geliyorlar satış yapalım diye,
    Vatantaş ne yapmış oluyor burda, fazladan ruhsat parası ödemiş oluyor. halbuki zayi durumuna göre ruhsatsız satışı yapabiliyoruz. Bizde elinde olan ruhsatın aslını görmeden ruhsatı teslim almadan zayi durumuna göre satışı yapıyoruz.