2012/102 Genel Yazı-İhbar tazminatı hk.

• 20.09.2012 Tarihli 102 Numaralı Genel Yazı

Muhasebe- 205-17303-18950

20.09.2012

Özü: İhbar tazminatı hakkında

……………………………..NOTERLİĞİNE;

41. Kongrede; herhangi bir nedenle boşalmış olan noterliğe yeni atanan noterin 30 gün içinde sözleşme yapmadığı personele, yasal olarak ödenmesi gereken ihbar tazminatının TNB. Bünyesinde mevcut bulunan fonlardan ödenmesi konusunda Yönetim Kuruluna görev ve yetki verilmesi kabul edilmişti.

Konu 3.9.2012 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında görüşülerek, boşalan noterliğe 9.6.2012 tarihinden sonra yeni atanan noterin 30 gün içinde sözleşme yenilememe nedeniyle iş akdini feshettiği ya da feshedeceğini bildirdiği personele ödenmesi gereken ihbar tazminatının hesaplanabilmesi için hesaplamaya esas bilgi ve belgeleri göndermesi, belgelere göre Muhasebe Servisi tarafından hesaplanan ihbar tazminatının isteğe göre noterin veya personelin banka hesabına havale edilmesine karar verilmiştir.

Bilgilerinizi rica ederim.

Saygılarımla,

Yunus TUTAR
    Başkan

(Beykoz 2.Noteri)

Gen.Yazı ( 102 )

• Personelin çıkışını birazdaha kolaylaştırmış oldu bence hiçte iyi olmamış. Nasıl olsa birlik karşılayacak denilip personel ile sözleşme imzalanmayacak.

• Personelin çıkışını birazdaha kolaylaştırmış oldu bence hiçte iyi olmamış. Nasıl olsa birlik karşılayacak denilip personel ile sözleşme imzalanmayacak.

Hayırlısı olsun..

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• Bakın orada özel bir yetki var, Bildiğim kadarıyla 30 gün zarfında sözleşme yapılmaz ise , eski sözleşme devam edeceği malümdür. 30 içinde sözleşmeyi feshettiğine dair bildirim gönderilir ise ihbar tazminatı TNB tarafından ödenir diye anlaşılmaktadır. Yoksa yanlışmı anlıyorum.

• Bakın orada özel bir yetki var, Bildiğim kadarıyla 30 gün zarfında sözleşme yapılmaz ise , eski sözleşme devam edeceği malümdür. 30 içinde sözleşmeyi feshettiğine dair bildirim gönderilir ise ihbar tazminatı TNB tarafından ödenir diye anlaşılmaktadır. Yoksa yanlışmı anlıyorum.

Adem bey sizin dediğiniz konu Noter devam etmesi halinde sözleşme yenilenmesine gerek olmayabilir. Ama burada yeni atanan Noter ile yapılması gereken sözleşmeden bahsediliyor.

• Adem bey sizin dediğiniz konu Noter devam etmesi halinde sözleşme yenilenmesine gerek olmayabilir. Ama burada yeni atanan Noter ile yapılması gereken sözleşmeden bahsediliyor.

Yeni sözleşme yeni noterle yapılacağı için eski sözleşmemiz geçersiz oluyor herhalde. İşveren değişiyorya. Hayırlısı olur hakkımızda inşallah.