Araç satışlarındaki satış fiyatı beyanı

• Merhaba arkadaşlar 83 model bir traktör için 15.000 tl fiyat yazmamı beyan ettiler. Ama ilgililer başığımız ağrıyacaksa düşük yazalım dedi. 83 Model traktörler için 1.000 , 2.000 tl gibi fiyat yazan noterlikler var. Bu gibi durumlarda siz nasıl bir yol izliyorsunuz? Yüksek yazmamız dolayı ilgililer bir zarar görür mü? şimdiden teşekkür ederim. Allah kolaylıklar versin .:)

• :) :) Değerli meslektaşım o traktör benim gibi tedavülden kalkmış:taraflar ne beyan ediyorlarsa siz onu yazın...Hatta diğer araçlar içinde geçerli! Kasko değeri 100.000 Tl. olan bir araç için taraflar 15000 Tl. beyan ediyorlarsa biz onuda yazarız zira mali sorumluluk tarafları ilgilendirir.

• :) :) Değerli meslektaşım o traktör benim gibi tedavülden kalkmış:taraflar ne beyan ediyorlarsa siz onu yazın...Hatta diğer araçlar içinde geçerli! Kasko değeri 100.000 Tl. olan bir araç için taraflar 15000 Tl. beyan ediyorlarsa biz onuda yazarız zira mali sorumluluk tarafları ilgilendirir.

:) Cabir beye ilaveten; Yeterki kasko bedeline yüksek rakam yazılmasın,

• Malumunuz olduğu üzere, kasko bedelleri sigorta şirketlerince oluşturulan Reasürans şirketince, kasko-sigorta kapsamında sigortalı aracın değerini belirtmek amacıyla oluşturulmaktadır.

TNB veya sair sitelerde 1999 yılına kadar kasko değerlerine ulaşılabilmekte ve daha düşük yıllar için model yılına kadar %10 olarak her yıl için düşülerek bulunmaktadır.

1983 model bir aracın kasko değerini bulmak mümkün değildir.

Zaten sigorta şirketlerinin de bu model bir araca kasko yapacağına inanmam. Ya da makul bir fiyatla.

Sonuç olarak;
    SATIŞ BEYAN DEĞERİ İLGİLİLERİN İSTEDİĞİ RAKAM YAZILABİLİR.
    KASKO DEĞERİ DE CÜZ-İ Bİ RAKAM YAZILABİLİR. 1.000 -1.500 gibi.

"Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canımı okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.."

• ARAÇLARIN DEĞERLERİNİ HER NE KADAR KASKO DEĞER LİSTESİNE GÖRE BELİRLESEKTE BİRDE O ARAÇLARIN PİYASA RAİÇ BEDELİ VAR ÖRNEĞİN 70 MODEL M.FERGUSON 135 TİPLİ TRAKTÖR PAYASADA 12.000 TL CİVARINDA ONUN İÇİN VATANDAŞIN BELİRLEDİĞİ VEYA İSTEDİĞİ DEĞERİ YAZMAMIZDA HİÇBİR SAKINCA YOK BEYANIN YANINA DA İMZALARINI ALDIMI İŞLEM DAHA DA SAĞLAM OLUR, İYİ ÇALIŞMALAR