Daireyi Kiraya vermek için vekalet

• ilgili Daireyi kiraya vermek için bir vekalete istiyor. vekalette adıma kira bedellerini almaya aldıktan sonra bankadaki hesabıma yatırmaya diye yazmamı istiyor. Bu kısmı nasıl yazmam gerekir, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Şöyle yazsak olurmu acaba?
    Sahibi bulunduğum ...............dairemi kiraya vermeğe,kiracı ile dilediği şekil ve şartlarla sözleşme akdetmeğe,kira bedellerini.......bankasındaki........nolu hesabıma yatırılması için kiracıya talimat vermeğe,sulh ve ibraya vs.vs.

Sahibi bulunduğum ...............dairemi kiraya vermeğe,kiracı ile dilediği şekil ve şartlarla sözleşme akdetmeğe,kira bedellerini.......bankasındaki........nolu hesabıma yatırılması için kiracıya talimat vermeğe,sulh ve ibraya vs.vs.

Cabir beye katılıyorum bende böyle yazardım.

değerli şeyhim cabir abimin örneği bu konuda yeterlidir diye düşünüyorum

• ilgili Daireyi kiraya vermek için bir vekalete istiyor. vekalette adıma kira bedellerini almaya aldıktan sonra bankadaki hesabıma yatırmaya diye yazmamı istiyor. Bu kısmı nasıl yazmam gerekir, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sayın Meslektaşlarım.
    Sizinde bildiğiniz gibi bankalar başka kişilerin hesaplarına para yatırırken bile vekaletname istiyorlar. Buna dayanarak Söz konusu vekaletnamede kira bedellerini tahsile, tahsil ettiği kira bedellerini .... bankası .. şubesindeki ... nolu hsabıma yatırmaya diye yazmamızda herhangi bir sakınca olmadığını düşünüyorum.
    Saygılarımla.