SORUN ÇIKARAN TAPU DAİRELERİ

• İlgili bana müracat ederek istanbul tapu dairesindeki adına çıkmış olan, tapuyu almaya diye vekalet yazdırmak istedi aynen şu şekilde yazdım
    “ [TAPU DAİRESİNDEKİ İŞLEMLER İÇİN YETKİ : [T.C İSTANBUL İLİ HUDUTLARI DAHİLİNDEKİ ilgili Tapu Dairesine başvurarak ]adıma çıkmış veya çıkacak tapu senetlerini elden teslim almaya,tapu senetlerinin alınması için gerekli yazılı veya sözlü müracaatlarda bulunmaya ,tapu defteri ve sicillerini ve tüm belgelerini imzalamaya, tescil talebinde bulunmaya, tapu senetlerini almaya, ilgili tapu siciline şerh verdirmeye, her nevi harç ve resimlerini ödemeye, iade edilecek kısımlarını geri almaya, , tapu defteri ve sicillerini imzalamaya, bu hususta yapılması gereken işlemleri yapmaya,
    ilgili tapu dairesi vekalette ada ve parsel no yazmadığı için kabul etmemiş tekrar bi vekalet yazdık 2. gün sonra
    TAPU DAİRESİNDEKİ İŞLEMLER İÇİN YETKİ :[T.C İSTANBUL İLİ, PENDİK İLÇESİNDEKİ BİLUMUM TAPU DAİRESİ MÜDÜRLÜKLERİNE BAŞVURARAK, SAHİBİ BULUNDUĞUM T.C İSTANBUL İLİ,PENDİK İLÇESİ,DOLAYOBA MAHALLESİ,3269 ADA,21 PARSEL, 296,62 m2 ALANLI , 1/2 HİSSE'deki adıma ]çıkmış veya çıkacak tapu senedini elden teslim almaya,tapu senetlerinin alınması için gerekli yazılı veya sözlü müracaatlarda bulunmaya ,tapu defteri ve sicillerini ve tüm belgelerini imzalamaya, tescil talebinde bulunmaya, tapu senetlerini almaya, ilgili tapu siciline şerh verdirmeye, her nevi harç ve resimlerini ödemeye, iade edilecek kısımlarını geri almaya, , tapu defteri ve sicillerini imzalamaya, bu hususta yapılması gereken işlemleri yapmaya,
    bu vekaletide kabul etmemişler. zaten tapu ilgilinin üzerine sadece tapu senedini almamış en sonunda

TAPU DAİRESİNDEKİ İŞLEMLER İÇİN YETKİ :[Adıma İstanbul Büyük Şehir Belediyesinden tahsis olunan T.C İSTANBUL İLİ, PENDİK İLÇESİ,DOLAYOBA MAHALLESİ,3269 ADA,21 PARSELDEKİ, hisseli veya hissesiz taşınmazı adıma almaya ]çıkmış veya çıkacak tapu senedini elden teslim almaya,bu konuda yapılması gereken tüm işleri yapmaya ,tapu senetlerinin alınması için gerekli yazılı veya sözlü müracaatlarda bulunmaya ,tapu defteri ve sicillerini ve tüm belgelerini imzalamaya, tescil talebinde bulunmaya, tapu senetlerini almaya, ilgili tapu siciline şerh verdirmeye, her nevi harç ve resimlerini ödemeye, iade edilecek kısımlarını geri almaya, , tapu defteri ve sicillerini imzalamaya, bu hususta yapılması gereken işlemleri yapmaya,
    bu şekilde yazılsın demişler bakalım buna ne diyecekler.

• TAPU DAİRESİNİN BU KADAR PÜRÜZLÜK ÇIKARTMASI GERÇEKTEN SİNİRLERİMİ BOZDU. İLGİLİ 3. KEZ AYNI PARAYI ÖDEYECEK SUÇLU BENMİYİM TAPU DAİRESİMİ ANLAMIŞ DEĞİLİM. AMA ÜZÜLDÜĞÜM TEK ŞEY İLGİLİ KİŞİ

• TAPU DAİRESİNDEKİ İŞLEMLER İÇİN YETKİ :[Adıma İstanbul Büyük Şehir Belediyesinden tahsis olunan T.C İSTANBUL İLİ, PENDİK İLÇESİ,DOLAYOBA MAHALLESİ,3269 ADA,21 PARSELDEKİ, hisseli veya hissesiz taşınmazı adıma almaya ]çıkmış veya çıkacak tapu senedini elden teslim almaya,bu konuda yapılması gereken tüm işleri yapmaya ,tapu senetlerinin alınması için gerekli yazılı veya sözlü müracaatlarda bulunmaya ,tapu defteri ve sicillerini ve tüm belgelerini imzalamaya, tescil talebinde bulunmaya, tapu senetlerini almaya, ilgili tapu siciline şerh verdirmeye, her nevi harç ve resimlerini ödemeye, iade edilecek kısımlarını geri almaya, , tapu defteri ve sicillerini imzalamaya, bu hususta yapılması gereken işlemleri yapmaya,
    bu şekilde yazılsın demişler bakalım buna ne diyecekler.(Bu metin doğru)

• BENİM GÖRÜŞÜM DİĞER METİNLERDEDE Bİ SORUN YOK CABİR BEY. ZATEN TAPU İLGİLİ ADINA ÇIKMIŞ AMA TAPU SENEDİ ALINACAK SADECE,MESELA TAŞINMAZ ALIM VEKALETİNE OZAMAN İLGİLİ KİMDEN ALICAKSA YERİ ONUDA YAZALIM. BU MANTIĞA GÖRE

• Pınar hanım 3.cü vekaletteki farka baktım sizinkinde olmayan bir İstanbul Büyükşehir Belediyesi cümlesi var birde adıma gayrimenkul almaya var. Sizin vekaletnamelerde bunlar yok galiba. Tapunun kabul etmediği bölüm bunlar olabilirmi?

• Zaten Her tarafta kanayan yara buu.

İlgililer Tapu müdürlerini demek ki görmemişler. görselerdi işlemleri yapılırdı sanırımm. :) :)

ben bir vatandaşı 3 kez geri gönderdim Tapu Müdürlüğüne en sonunda adam sıyırtmış ne var ne yok Tapu Memuru şurada virgül eksik onu tamamlattır gel demiş ,adam yana döne yanıma geldi şuraya bir virgül atarmısınız diye :D

• BENİM GÖRÜŞÜM DİĞER METİNLERDEDE Bİ SORUN YOK CABİR BEY. ZATEN TAPU İLGİLİ ADINA ÇIKMIŞ AMA TAPU SENEDİ ALINACAK SADECE,MESELA TAŞINMAZ ALIM VEKALETİNE OZAMAN İLGİLİ KİMDEN ALICAKSA YERİ ONUDA YAZALIM. BU MANTIĞA GÖRE

Pınar kardeşim; tapu çıkmış derken;vekaletname veren henüz ferağ takriri almamış adına vereceğiniz vekatename ile alım işlemi yapılacak tapu kütügü ve şerhler hanesi imzalanacak bizim burada bu gibi işlemler rutin olarak devam etmekte,işlemin düzenleme ve fotoğraflı olması ve özellikle" alım " ibaresinin bulunması "DEVLET MEMURU GÖRÜŞÜ"gerekmekte.Bende bir zamanlar sizin gibi düşünerek direndim ama başarılı olamadım. Selam ve sevgiler.

• Sayın meslektaşım; adıma çıkmış veya çıkacak tapu senetlerini ' nin ferağ takrirlerini ilgili tapu sicil müdürü veya yetkili memur huzurunda kabule, tapu defteri ve sicillerini ve tüm belgelerini imzalamaya, tescil talebinde bulunmaya, tapu senetlerini almaya demiş olsaydınız sorun çıkmazdı.

Tapu ve kadastro dairelerinde çalışan memurlar arapça, farşça, osmanlıca terimlere şartlandıkları için yapmıyorlar.

Devlet memurlarının salla başını, al maaşını düsturu değişmediği sürece bu tür davranışları her zaman görmeye mahkumuz.

• VALLA İLGİLİ İKİNCİ KEZ PARA ÖDEMEZ BURDA TAPU BİZLERİ SUÇLU GÖSTERİR BELKİ İNANMAYACAKSINIZ AMA ŞİMDİYE KADAR TAPUNUN KABUL ETMEDİĞİ VEKALETLERDEN DOLAYI , (BAZILARINDA BENİM HATAMDA VAR KABUL) YA TAPUNUN YA İLGİLİNİN DOĞRU ANLATAMAMASINDAN DOLAYI 1.500 TL'ye yakın cebimden para çıkmıştır.

• VALLA İLGİLİ İKİNCİ KEZ PARA ÖDEMEZ BURDA TAPU BİZLERİ SUÇLU GÖSTERİR BELKİ İNANMAYACAKSINIZ AMA ŞİMDİYE KADAR TAPUNUN KABUL ETMEDİĞİ VEKALETLERDEN DOLAYI , (BAZILARINDA BENİM HATAMDA VAR KABUL) YA TAPUNUN YA İLGİLİNİN DOĞRU ANLATAMAMASINDAN DOLAYI 1.500 TL'ye yakın cebimden para çıkmıştır.

aynen katılıyorum, bizde de bu gibi durumlarda ilgili asla ikinci kez para ödemez,
    gerek bizim hatamız olsun, gerekse ilgilinin veya tapunun anlatım hatası olsun
    ödemeyi işlemi yapan katip öder..
    en son başımızdan geçen olay; tapuda işlem yetkisi bulunan düzenleme vekalet yapmıştık, ilgili kendi adına ve vekaleten hareket ediyordu, 5 nüsha almıştı toplamda,
    nüfus müdürlüğünün kimliklerin arkasındaki küçük kırmızı mühürü var ya, o mühür,
    vekalette görünmüyor, fotokopi silik çekilmiş yani, bu yüzden tapu dairesi vekaleti kabul etmemiş
    ilgili bize geri geldi tabii, biz katip maaşına göre epeyce yüklü bir parayı cebimizden karşılayarak, yeniden düzenledik vekaleti...

• Değerli arkadaşım sizin yaptığınız vekaletname doğru ve sizde haklısınız,Ancak bazı tapu dairelerinde bizim yazdığımız şekli kabul etmeylenler var.Onların istediği şekil İstanbul ili,ilçeleri ve köyleri hudutları dahilinde ibaresini özellikle isteyenler var.Onun için arkadaşlarımızdan bazılarının dedeği gibi görmiyorlar ondan oluyor.Aynı sizin yaptığınız vekaletnamenin aynısını Samsun İli Vezirköprü ilçesi hudutları dahilinde kain bulunan olarak yazılan vekaletnameyi Samsun ili ilçeleri ve köyleri hudutları dahilinde olmadığından kabul edilmedi.Allah'a emanet olun

• Gülay kardeşim niye cebinden ödedin? idaresinin isteği doğrultusunda vekaletnameyi aynı yevmiye ve tarih ile yeniden düzenleyip eskisini yırtıp, gönderseydin.Zaten o vekaletname sizin bahsettiğiniz gerekçe ile bir işe yaramamışki!

• Başka illeri bilmiyorum ama malesefistanbul daki tapular da çalışan arkadaşlar sorun çıkarmak için bakıyorlar vekaletnamelere ben buna eminim artık neden diyeceksiniz ben gayrimenkul alımı ve ipotek konması için üç kez eşime vekaletname verdim kendim yazdım aklınıza gelebilecek her türlü şeyi yazdım beş altı sayfa düşünün artık her seferinde bir bahane buldular ve aralıkayı idi en sonunda sinirlendim kendim gittim bağırdım çağırdım birs ürü kavga ettim banasöyledikleri aynen şuydu ya aslında ilk gönderdiğiniz vekaletde olurdu ama bir kelime eksikti onun üzerinde düzetlme yaptırsaydınız onla yapacaktık dediler bende ikinci vekalette hepsi vardı onla neden yapmadınız dedim biz ilk vekaletle evrakları hazırlamıştık o yüzden ikinci tekrar vaktimizi alırdı düzeltme istemiştik sdc dedi birde çok bilmişlik taslıyolar yani malesef istanbul böyle amaç belli sanırım yazmama gerek yok parayı veren düdüğü çalar.. saygılar kolay gelsin.:)

• İşin kötü tarafı personelin olur dediğine müdür hayır diyor,müdürün evet dediğine personel bir sebep gösterip hayır diyor bir şekilde işlem geri dönüyor buna bir çözüm bulunamazmı örneğin TNB'de sorun gidermek için bir girişimde bulunamazmı Allah'a emanet olun

• aynen katılıyorum, bizde de bu gibi durumlarda ilgili asla ikinci kez para ödemez,
    gerek bizim hatamız olsun, gerekse ilgilinin veya tapunun anlatım hatası olsun
    ödemeyi işlemi yapan katip öder..
    en son başımızdan geçen olay; tapuda işlem yetkisi bulunan düzenleme vekalet yapmıştık, ilgili kendi adına ve vekaleten hareket ediyordu, 5 nüsha almıştı toplamda,
    nüfus müdürlüğünün kimliklerin arkasındaki küçük kırmızı mühürü var ya, o mühür,
    vekalette görünmüyor, fotokopi silik çekilmiş yani, bu yüzden tapu dairesi vekaleti kabul etmemiş
    ilgili bize geri geldi tabii, biz katip maaşına göre epeyce yüklü bir parayı cebimizden karşılayarak, yeniden düzenledik vekaleti...
    [/quote]

Neden aynı tarihli olarak düzeltmeyi yapmadınız ki.