NAVLUN TAŞIT KİRA SÖZLEŞMESİ İLE NORMAL TAŞIT KİRA SÖZLEŞMESİ ARASINDAKİ FARK

• şayet
    Kiraya konu aracın akaryakıt, lastik ve ödenmesi zaruri olan giderleri ile sigortaları trafik giderleri taşımacı tarafından ödenecektir.Bu sözleşme ile kiralanan taşıt çıplak olarak mürettebatı ile birlikte tamamen diğer taraf istifade edecektir.
    diye yazarsanız taşıt kira sözleşmesidir 14.1 den kesilir

şayet
    Kiraya konu aracın akaryakıt, lastik ve ödenmesi zaruri olan giderleri ile sigortaları trafik giderleri taşıt sahibi tarafından ödenecektir.
    diye yazarsanız navlundur 10.1 den kesilir

• Değerli meslektaşım;
    Benim bir otobüsüm var sizinde taşımacılık firmanız var ben otobüsümü sizin firmanızda çalıştırılmak üzere sizin kurallarınıza uyacağıma ve verilen işleri yapacağıma dair bir sözleşme yapmam halinde burada"Yakıt ,personel,her türlü masraf ve giderler bana attir" şeklinde yapılan bir sözleşme NAVLUN SÖZLEŞMESİDİR Bu Binde sekiz nokta yirmibeş damga vergisine imza başına da 0.99 harca tabidir.

Benim bir otobüsüm var şöför size ait,her türlü masraf giderler ve saireler size ait olmak üzere size teslim etttiğim şekilde bana teslim etmeniz şartı ile yaptığım sözleşmeye de KİRA sözleşmesi diyoruz.Burda imza başı 0.99 harç, binde 1.65 de damga vergisi alınır.Selamlarımla

• Değerli meslektaşım;
    Benim bir otobüsüm var sizinde taşımacılık firmanız var ben otobüsümü sizin firmanızda çalıştırılmak üzere sizin kurallarınıza uyacağıma ve verilen işleri yapacağıma dair bir sözleşme yapmam halinde burada"Yakıt ,personel,her türlü masraf ve giderler bana attir" şeklinde yapılan bir sözleşme NAVLUN SÖZLEŞMESİDİR Bu Binde sekiz nokta yirmibeş damga vergisine imza başına da 0.99 harca tabidir.

Benim bir otobüsüm var şöför size ait,her türlü masraf giderler ve saireler size ait olmak üzere size teslim etttiğim şekilde bana teslim etmeniz şartı ile yaptığım sözleşmeye de KİRA sözleşmesi diyoruz.Burda imza başı 0.99 harç, binde 1.65 de damga vergisi alınır.Selamlarımla

Çok açıklayıcı olmuş Teşekkürler Cabir Bey öğrenmiş oldum bilmiyodum